„FASER” S.A. : Targi Górnicze w Wietnamie

„FASER” S.A. : Targi Górnicze w Wietnamie

18 – 20 kwietnia br. przedstawiciele Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych „FASER” S.A.będą uczestniczyli w Górniczych Targach w Wietnamie. Ekspozycje w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Hanoi służą nawiązywaniu lub odświeżaniu kontaktów handlowo-gospodarczych. Tarnogórska fabryka nie przygotowuje wielkiej wystawy swoich wyrobów, jest bowiem dobrze znana menedżerom wietnamskiego górnictwa.

– Zdecydowaliśmy się w tym roku na stoisko informacyjne o naszej ofercie i rozmowy biznesowe podczas targów w Hanoi. Od 20 lat jesteśmy na tamtejszym rynku obecni, ale trzeba się przypominać. Tym bardziej, że w górnictwie wietnamskim następuje zmiana pokoleniowa. Do zarządzania wchodzą ludzie, którzy już nie mają sentymentalnych związków z Polską, jak ich starsi koledzy, którzy często studiowali lub bywali w naszym kraju. Stąd konieczność nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ponieważ bezpośrednie rozmowy i spotkania mają duże znaczenie przy zawieraniu umów z azjatyckimi partnerami. Obecnie naszym głównym wyrobem eksportowanym do Wietnamu są pochłaniacze ochronne górnicze. W ostatnich trzech latach sprzedaliśmy ich 36 tysięcy sztuk, czyli dokładnie tyle, ile jest aktualnie eksploatowanych w kopalniach wietnamskich. Oczywiście jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem dostaw o inne asortymenty naszych wyrobów. Dlatego wysyłamy na targi w Hanoi dwóch naszych najbardziej przebojowych marketingowców – mówi Jacek Świątek, prezes – dyrektor generalny „FASER” S.A.

Wietnam jest otwarty na współpracę z firmami zaplecza górniczego, ponieważ planuje znacznie zwiększyć wydobycie węgla. Zasoby tego surowca są szacowane w tym azjatyckim kraju na ok. 49 mld t. Stąd też duże zainteresowanie producentów maszyn i urządzeń, narzędzi dla górnictwa w różnych regionach świata nawiązaniem lub rozszerzeniem relacji biznesowych z wietnamskimi, państwowymi spółami wydobywającymi surowce energetyczne. W 2016 roku na Targach Górniczych w Wietnamie było ponad trzy tysiące gości zagranicznych z 26 państw całego świata. Na tegorocznej edycji zapowiedziało udział 139 wystawców, wśród których dominującą grupę stanowi aż 59 firm z Chin. Polska będzie prawdopodobnie reprezentowana przez pięciu wystawców. Czesi na początku kwietnia mieli zabukowane miejsca wystawowe dla ośmiu przedsiębiorstw.


Oprac. J. Talarczyk 

Na zdjęciach: