Produkty-2

APARAT POWIETRZNY DO PROFESJONALNYCH ZASTOSOWAŃCE1437

Nowa linia aparatów powietrznych, butlowych produkcji FASER S.A. o nazwie handlowej ProffAir ® to profesjonalny sprzęt ochrony dróg oddechowych zaprojektowany do zastosowań w ratownictwie oraz ochronie pracy, w warunkach konieczności izolowania się od atmosfery otoczenia ze względu na obecność substancji szkodliwych /gazy, pary, pył/ lub niedostatecznej ilości tlenu.
Nowością jest rozwiązanie techniczne maski twarzowej i automatu oddechowego, które wprowadza na rynek pierwszą, pełną wersję nadciśnieniową aparatu powietrznego produkcji krajowej jako następcę znanej na rynku linii aparatów powietrznych – APS/3.
Z uwagi na szczególne przeznaczenie aparatu do pracy w środowisku o dużym stopniu skażenia, aparat przewidziany jest także do współpracy z gazoszczelną odzieżą ochronną producentów krajowych i zagranicznych.
Ergonomiczny noszak oraz lekka butla kompozytowa ułatwiają pracę w trudnych warunkach. Modułowa konstrukcja aparatu powietrznego ProffAir ® umożliwia jego kompatybilność z wcześniejszą linią produktu dając użytkownikowi możliwość współpracy oraz unowocześnienia sprzętu. W zależności od wybranych typów masek i automatów oddechowych aparat można stosować w wersji nadciśnieniowej lub normalnociśnieniowej.

 

Podstawowe zalety aparatu:

proffair2Czas ochronnego działania aparatu
Podstawowym elementem aparatu jest płyta nośna dopasowana ergonomiczną formą do anatomicznej budowy ciała człowieka. Antystatyczna, łatwa w utrzymaniu czystości. Podłużne otwory po bokach umożliwiają wygodny, ręczny transport kompletnego aparatu, a także zakładanie aparatu przez głowę. W górnej części płyty nośnej zamocowane jest łoże butli, które umożliwia w krótkim czasie bez użycia dodatkowych narzędzi montaż butli lub zestawów butli powietrznych.

System redukcji ciśnienia: Dwustopniowy o rozdzielonych stopniach redukcji:
I stopień – reduktor,
II stopień – automat oddechowy

Maski twarzowe – panoramiczne o dużym polu widzenia.

Pasy nośne – szerokie nie wpijające się w ramiona z samoblokującymi klamrami zaciskowymi zapewniającymi łatwą i szybką regulację długości jednocześnie zabezpieczając przed przypadkowym poluzowaniem.

Pas biodrowy – szeroki, zabezpieczający przed przemieszczaniem się aparatu w trakcie użytkowania. Wyposażony w samoblokującą klamrę zapinającą, regulującą długość obwodu pasa oraz umożliwiającą szybkie lecz kontrolowane jego rozłączenie.

Urządzenie kontrolne – manometr obrotowy

Urządzenie sygnalizacyjne – ciśnienie zadziałania sygnału ostrzegawczego: 5,5+/-0,5 MPa do 0 MPa.

 

proffair3

Możliwość podłączenia butli lub zestawów:

butle stalowe /zapas powietrza/

1 x 6,0 dm3/ 30 MPa – 1800 dm3

2 x 4,0 dm3/ 20 MPa – 1600 dm3 – zestaw

butle kompozytowe /zapas powietrza/

1 x 6,8 dm3/ 30 MPa – 2040 dm3

Połączenie maska – automat oddechowy:

– Gwint M45x3 lub szybkozłącze

Podłączenie automatu oddechowego na przewodzie zredukowanego ciśnienia:

– szybkozłącze

 

Aparat spełnia wymagania normy PN-EN 137

SCBA ProffAir APS/4N- …typ 1
Certyfikat oceny typu WE nr.WE/S/1128/2008

ProffAir APS/4N- …typ 2
Certyfikat oceny typu WE nr WE/S/1509/2010
Certyfikat CNBOP – 2385/2015

 

PODSTAWOWE TYPY APARATÓW

tabela-aps
 

  • 1) Przy zużyciu powietrza 30 dm3/min
  • 2) W zależności od typu butli

System redukcji ciśnienia _ dwustopniowy o rozdzielonych stopniach

Ciśnienie zredukowane _ od 0,67 do 0,75 MPa

Ciśnienie zadziałania sygnału ostrzegawczego _ 5,5 _ 0,5 MPa