„FASER” S.A. : Prezentacja dla gości z Indii

„FASER” S.A. : Film instruktażowo-szkoleniowy do aparatu ATU-1

Wyroby Faser SA zaprezentowano inżynierom z Indii w AGH

Na specjalne życzenie 14-osobowej reprezentacji kadry zarządzającej i średniego dozory kopalń należących do Steel Authority of India Ltd wczoraj wieczorem w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się prezentacja aparatów ratowniczych i ucieczkowych polskiej produkcji. Kierownictwo FSRiLG Faser SA rekomendowało inżynierom z Indii aparaty robocze dla ratowników górniczych W-70M oraz ucieczkowe dla górników ATU-1, KA-60 i SR-K30A wraz z treningowymi wersjami tego sprzętu. Podczas spotkania na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH omówiono pełny asortyment wyrobów tarnogórskiej fabryki dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego.

Program pięciotygodniowego, specjalistycznego kursu przygotowanego przez krakowską uczelnię dla inżynierów z Indii jest bardzo napięty. Dlatego prezentacja produktów FSRiLG Faser SA miała charakter wyjazdowy. Hindusi chcieli zapoznać się z alternatywą sprzętów ochrony dróg oddechowych stosowanych obecnie w ich kopalniach. Oferta Faser SA tak zainteresowała gości z Indii, że przymierzali prezentowane im aparaty. Jeden z hinduskich ratowników górniczych sprawdzał na sobie walory użytkowe W-70M.

Prezentację dla górników z Indii polskiego sprzętu ratowniczego i ucieczkowego przygotowała kilkuosobowa grupa pracowników tarnogórskiej fabryki pod kierownictwem Tomasza Sosnowskiego, prezesa-dyrektora zarządu FSRiLG „FASER” S.A. 

 

 

 

Oprac. J. Talarczyk