„FASER” S.A. : Targi MSPO 2018

„FASER” S.A. :  Targi MSPO 2018

W rozpoczynającym się dzisiaj Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego uczestniczy m.in. FSRiLG Faser SA. 26 edycja tego typu targów odbywa się w Kielcach w dniach 4 – 9 września br. Została zorganizowana pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W ubiegłym roku Salon odwiedziło ok. 40 tysięcy zwiedzających. Kieleckie wystawy nowości przemysłu obronnego zaliczane są do trzech największych i najbardziej prestiżowych w Europie, obok odbywających się w Paryżu i Londynie.

Tegoroczne ekspozycje zajmuią aż siedem pawilonów kieleckiego ośrodka wystawienniczego i jego tereny zewnętrzne. Stoisko FASER SA prezentuje m.in. urządzenie filtrowentylacyjne i różnego typu filtropochłaniacze do oczyszczania powietrza ze skażeń chemicznych, biologicznych i promieniotwórczych, które mogą być używane w schronach polowych i stacjonarnych, obiektach ochrony zbiorowej oraz jednostkach pływających i pojazdach samochodowych lub gąsienicowych. W ekspozycji tarnogórskiej fabryki są również urządzenia regeneracji powietrza w pomieszczeniach szczelnie zamkniętych oraz aparaty powietrzno-butlowe i ewakuacyjne dla załóg pojazdów opancerzonych.

W XXVI MSPO zapowiedziało udział kilkaset firm i kilkudziesięciu krajów świata. Będzie można zobaczyć nowości technologiczne w służbie obronności. Do Kielc przybędą przedstawiciele władz państwowych z całego świata. Największą ekspozycję (10 tys. m. kw.) przygotowała Polska Grupa Zbrojeniowa, która jest tegorocznym partnerem strategicznym MSPO odbywających się w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

MSPO to nie tylko wystawy, ale także spotkania biznesowe i polityczne. Targom branży zbrojeniowej towarzyszą liczne pokazy dynamiczne oraz dni otwarte (7 i 8 września) dla wszystkich zainteresowanych militariami.

Oprac. J. Talarczyk