„FASER” S.A. : Ekomilitaris

„FASER” S.A. :  konferencja Ekomilitaris

Najnowsze rozwiązania w zakresie sprzętu do oczyszczania powietrza w obiektach zbiorowych oraz indywidualnych środków ochrony dróg oddechowych zaprezentował Jerzy Pyka, dyrektor ds handlowych FASER S.A., podczas dzisiejszych obrad EKOMILITARIS. Ta cykliczna konferencja naukowo-techniczna, poświęcona inżynierii bezpieczeństwa i ochronie przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń, organizowana jest przez Wojskową Akademię Techniczną. Została zainicjowana w 1987 r.

Tegoroczna, czterodniowa edycja konferencji rozpoczęła się wtorkowym popołudniem (4 września) w ośrodku Rewita w Kościelisku (woj. małopolskie). Jednym z wątków obrad są prawne aspekty utrzymania schronów i ukryć dla ludności oraz usytuowania budowli ochronnych i warunków ich eksploatacji. Te zagadnienia będą referowane w kontekście obowiązujących przepisów oraz ich zmian w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów.

EKOMILITARIS2018 służy wykorzystaniu opracowań naukowo-badawczych i doświadczeń praktyków w projektowaniu ekologicznych i energooszczędnych składników infrastruktury budowlanej i mieszkalnictwa. Przedmiotem konferencją są także budowle zabytkowe w kontekście utrzymania i konserwacji ich walorów architektoniczno-budowlanych. Referaty dotyczą również projektowania i utrzymania budowli schronowych – ochronnych i obronnych.

 

Oprac. J. Talarczyk